Telefon+48 606 293 136
Odpowiednio zbilansowana dieta dla osób zdrowych

Odpowiednio zbilansowana dieta dla osób zdrowych

Strona główna » Oferta » Odpowiednio zbilansowana dieta dla osób zdrowych

Dla kogo?

Dieta przeznaczona dla każdej osoby, która chciałaby poprawić swoje nawyki żywieniowe.

Jaka jest najlepsza dieta pozytywnie wpływająca na zdrowie?

Prawidłowo skomponowane posiłki i odpowiednie produkty to podstawa zdrowego żywienia. Energia do pracy, prawidłowa odporność i kondycja, a także dobre samopoczucie w dużym stopniu zależne są od tego, jak wygląda nasza dieta.

Zbilansowana dieta powinna pokrywać zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze dostosowane do wieku, płci i aktywności fizycznej, w celu utrzymania prawidłowej masy ciała. Zgodnie z wytycznymi WHO optymalną wartością BMI (Body Mass Index, czyli iloraz naszej masy ciała (kg) do kwadratu wzrostu (cm 2) ) związaną z najniższą zachorowalnością na choroby cywilizacyjne jest zakres 18.5 – 24.9.

Jakie są pokarmy wskazane dla osób zdrowych?

Choć w przypadku osób zdrowych trudno mówić jest o zaleceniach żywieniowych warto jest, aby dieta na co dzień skomponowana była z produktów sprzyjających zachowaniu zdrowia. Do niedawna mówiono z zasadach zdrowego żywienia opartych o Piramidę Żywienia, obecnie zalecenia te zostały przedstawione w formie Talerza Zdrowego Żywienia.

Dieta powinna być bogata w produkty niskoprzetworzone jak warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz chude produkty mleczne. Zaleca się, aby źródłami białka były wymiennie nasiona roślin strączkowych, chude gatunki mięs, ryby oraz jaja. Istotne są też źródła tłuszczów, zalecane z produktów z roślin oleistych.

Jakie są pokarmy niewskazane dla osób zdrowych?

Unikanie żywności wysoko przetworzonej to część zaleceń zdrowej diety. Zaleca się unikanie słodyczy, fast food, wysokokalorycznych przekąsek. W codziennej diecie zaleca się ograniczenie soli oraz cukru, również w postaci dodatku do żywności, jak np. soki owocowe, nektary czy też chipsy.

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe
Zobacz również
Inne elementy naszej oferty

Żyj zdrowo i aktywnie

Ułożę odpowiednią dietę dla Ciebie
Zadzwoń +48 606 293 136
Dietetyk Joanna Giza
Wyjście
Przewiń na górę